ZEM
« strona GŁÓWNA
OFERTA KONTAKT
 

Mieszkaniowe niskotemperaturowe węzły cieplne typu MW c.o. +cwu

Mieszkaniowe Niskotemperaturowe Węzły Cieplne MWc.o.+cw przystosowane są do bezpośredniej współpracy z jednofunkcyjnymi węzłami zasilanymi z EC w trybie regulacji ilościowo jakościowej.

Proponowane mieszkaniowe węzełki cieplne, spełniają w pełni wymogi techniczne zawarte w rozporządzeniu ministra infrastruktury DZ.Ust. Nr.75 z 2002 r. Nie wymagają ewentualnego stosowania zasobników wody grzejnej w węzłach cieplnych, jak to ma miejsce w przypadku stosowania stałoparametrowych mieszkaniowych węzłów cieplnych innych dostawców.

Węzeł Mw c.o. + cw uzyskał patent nr. 186539.
Węzły te funkcjonują bezusterkowo od 1998 r.na terenie Wrocławia w zasobach mieszkaniowych SM "ROLBUD", pierwotnie zostały zasilone z kotłowni olejowej przy ul.ZOLLI.

Przy ul.Godlewskiego zostały zasilone przez jednofunkcyjny węzeł cieplny, zasilany z sieci cieplnej miejskiej - EC. W 137 mieszkaniach funkcjonują bezusterkowo od 2000 roku. Węzły przy ul.Godlewskiego zostały wyposażone w centralny komputerowy system zczytywania danych i bilansowania i bilansowania zużycia energii cieplnej dla poszczególnych mieszkań.

Wyniki techniczno eksploatacyjne za II półrocze 2003 r. kształtowały się bardzo korzystnie, ponieważ koszty stałe wynosiły 39 gr. za metr kwadratowy powierzchni w skali jednego miesiąca, a koszty zmienne za faktycznie zużytą energię cieplną na potrzeby co+cw wynosiły 39.67 zł. za 1 GJ. Potwierdza to stosunkowo wysoką efektywność energetyczną mieszkaniowych węzłów typu MW c.o. +cw. Współpracujących z jednofunkcyjnym węzłem cieplnym zasilanym z EC.

 

 

do góry
ul. Głogowczyka 30a, 51-604 Wrocław, e-mail: biuro@zem.wroclaw.pl
tel./fax (71) 348 29 84, tel./fax (71) 327 60 82, tel.kom. 601 537 713
 
created by bmdweb.com
zem
 
 
Regulatory ciśnienia
MP-087 regulator ciśnienia do zamkniętych instalacji
więcej»
 
Szafa sterownicza węzła cieplnego
Urządzenie zasilająco-sterownicze
więcej»
 
 
Bezciśnieniowy Stabilizator Ciśnienia(BSC)
Bezobsługowe stabilizatory ciśnienia
więcej»
 
 
Szafa sterownicza węzła cieplnego